Vyhledat produkt

UDRŽITELNOST

Spolupracujeme pouze s partnery sdílejícími naši vizi čistějšího módního průmyslu – neustále snižují svoji uhlíkovou stopu, recyklují použité materiály a využívají obnovitelné zdroje energie.

VÝROBA

Naše dílna v portugalském S. Salvadoru do Campo se věnuje udržitelné textilní výrobě již více než 33 let. Funguje na sluneční energii a v roce 2021 zrealizovala instalaci solárních panelů s kapacitou 278 393 Kw/rok. Recykluje 100 % papíru, 100 % plastů a 9 % textilního odpadu. Dílna má certifikace GOTS, OEKO-TEX® Standard 100 a BSCI.

Bio látky pro vás vyrábíme jen o pár kilometrů dál, ve městě Santo Tirso. Naše pletárna s 26letou historií má certifikace GOTS, OEKO-TEX® Standard 100, GRS a Supima. Recykluje materiály od papíru až po jehlice, využívá obnovitelné zdroje energií a investuje do nich.

Punčocháče pro vás pleteme v rodinné firmě na Slovensku. Používáme portugalskou bavlnu a ekologické švýcarské barvy. Dílna prošla v uplynulých letech modernizací a připravujeme přechod na certifikovanou bio výrobu.

MATERIÁLY

Používáme certifikované přírodní materiály s menším dopadem na životní prostředí. Bio bavlna s certifikací GOTS se pěstuje a zpracovává bez použití agresivních chemikálií a spotřebuje výrazně méně vody než ta běžná. Papír FSC je recyklovaný a vyrobený ze zodpovědně obnovovaných lesů.

Občas potřebujeme použít syntetické materiály – obaly na ochranu oblečení nebo hypoalergenní výplň usínáčků. Tyto materiály jsou ze 100 % recyklované a nevzniká tak nový odpad. V budoucnu se jich však chceme zbavit úplně.

Na kostru punčoch používáme malé množství polyamidu – díky němu vydrží podstatně déle (vysvětleno níže). Naším cílem je přechod na recyklovaný polyamid a úplná eliminace nových syntetických materiálů.

Módní průmysl vyprodukuje ročně 2.1 miliardy tun oxidu uhličitého – více než Velká Británie, Německo a Francie dohromady. I my jsme jeho součástí. Děláme vše proto, abychom tento vliv minimalizovali.

PŘEPRAVA

Doprava materiálů, produktů a objednávek tvoří velkou část uhlíkové stopy. Produkty pro vás vyrábíme v Evropě, abychom minimalizovali jejich transport. V naší portugalské dílně jsou všechny potřebné komponenty dostupné v okruhu 30 km a samotná dílna je v procesu přechodu na plnou elektromobilitu. Ve slovenské dílně používáme evropské materiály.

Materiály pro výrobu i vaše objednané zboží přepravujeme uhlíkově neutrální dopravou. Na základě vzdálenosti a způsobu přepravy od nás k vám automaticky počítáme uhlíkové emise a kompenzujeme je v podobě zalesňování nebo prostřednictvím projektů zachycování CO2 z ovzduší.

Offsetování emisí nás však nezachrání, je to záplata. Musíme se neustále snažit zlepšovat náš dodavatelský řetězec. Naším dlouhodobým cílem je přeprava využívající 100 % obnovitelných zdrojů energie.

PRODUKTY

V peqne pro vás tvoříme pohodlné a nadčasové produkty, které dlouho vydrží. Po vynošení je můžete prodat nebo darovat.

Náš vaflový úplet je trvanlivý, rozložitelný a recyklovatelný. Nevyhazujte prosím peqne oblečení do běžného odpadu, ale do kontejnerů k tomu určených. Pokud takovou možnost nemáte, kontaktujte nás. My se postaráme o jeho recyklaci a uhradíme vám poštovné.

U dětských punčocháčů jsme dlouho řešili otázku složení –⁠ zda je vyrobit ze 100 % z bavlny, nebo přidat malé množství polyamidu pro prodloužení životnosti. Protože punčocháče jsou jedním z nejvíce namáhaných kousků oblečení, rozhodli jsme se pro malé množství polyamidu.

Díky tomu punčocháče vydrží mnohem déle –⁠ drží tvar a neprodřou se tak jako ty vyrobené jen z bavlny. Pro větší pohodlí vašich dětí navíc polyamid oplétáme bavlněnou přízí. Po zohlednění všech článků výrobního řetězce je tato volba udržitelnější než punčocháče ze 100% bavlny s podstatně kratší životností.

Jsme si vědomi, že toto je teprve začátek. Čeká nás dlouhá cesta. Jsme však odhodláni neustále se zlepšovat a přinášet vám produkty pro lepší budoucnost vašich dětí a životního prostředí. Děkujeme, že vám na tom záleží.