Vyhľadať produkt

Časté dotazy

FILOZOFIE

Všechny peqne produkty navrhujeme na Slovensku.

Vaflové látky vyrábíme v malé pletárně v přímořském městečku na severu Portugalska. Pak putují do sousedního města, kde z nich pro vás v dílně s 35letou tradicí šijeme pohodlné a odolné oblečení. Část látek přepravujeme na Slovensko. V lokální dílně zde pro vás ručně vyrábíme naše peqne doplňky – deky a usínáčky.

Retro punčocháče pro vás vyrábíme v inovativní rodinné dílně na Slovensku. Používáme prvotřídní česanou bavlnu z Portugalska a certifikované barvy s vysokou stálostí ze Švýcarska. Díky spojení tradiční ruční výroby s nejmodernějšími technologiemi jsou peqne punčochy nejen odolné, ale také jemné a bezpečné k pokožce vašich dětí.

GOTS (zkratka pro Global Organic Textile Standard) je světově nejuznávanější certifikace bio textilních výrobků.

Oblečení získá certifikaci GOTS pouze v případě, že celý výrobní řetězec splňuje přísná kritéria – od pěstování bavlny, přes výrobu látky a šití, až po balení a prodej. Díky tomu máte jistotu, že produkty GOTS jsou opravdu pro vaše děti i naši přírodu bezpečné.

Dílny GOTS musí dodržovat striktní podmínky ochrany zdraví a přírody. Nepoužívají škodlivé látky, čistí použitou vodu a využívají obnovitelné zdroje energie. Certifikát klade vysoké nároky na etickou zodpovědnost, pracovní prostředí a férové ​​mzdy. Vaše oblečení proto vzniká v rukou skutečných řemeslníků.

Poznámka: Často se bohužel stává, že značky mylně označují své produkty jako GOTS a matou spotřebitele. Příkladem je použití dovezené látky, přičemž ostatní části výroby (šití, ekologie, komponenty) nesplňují podmínky a tím popírají smysl GOTS. Pokud značka komunikuje certifikaci GOTS, musí vždy uvádět číslo certifikátu na produktu i webových stránkách. Pokud tomu tak není, ptejte se.

Mezinárodní certifikát OEKO-TEX® garantuje, že hotový produkt včetně všech komponentů neobsahuje žádné škodlivé chemikálie a je pro lidi bezpečný.

Peqne oblečení je certifikováno v nejpřísnější 1. třídě OEKO-TEX® 100 –⁠ produkty pro děti a miminka. Vedle GOTS tak máte dvojí jistotu, že vaše děti spí i dovádí v bezpečí.

Certifikace OEKO-TEX® se vztahuje na kompletní produkt a všechny jeho části. Produkt nesmí být označován jako OEKO-TEX®, pokud tuto certifikaci nese pouze látka, ale ne finální dílna a všechny použité komponenty. Značka by měla vždy transparentně uvádět certifikační číslo a název kontrolního institutu. Pokud tomu tak není, ptejte se.

NÁKUP

U každého produktu najdete vedle volby velikosti i pomocníka v podobě velikostní tabulky. V ní najdete všechny důležité rozměry.

Oblečení navrhujeme tak, aby s vašimi dětmi dokázalo růst a vydrželo co nejdéle.

Pokud se u dětí neumíte rozhodnout mezi dvěma velikostmi, doporučujeme zvolit tu větší. Peqne produkty jsou šetrně předeprané a vysrážené, takže jejich velikost se při běžném praní již nemění.

V případě, že by vašemu dítěti produkt nesedl, rádi jej vyměníme za jinou velikost. Pokud máte jakékoli dotazy k výběru velikosti, neváhejte nás kontaktovat.

Oblečení pro vás vyrábíme tak, aby vydrželo co nejdéle a dalo se dědit nebo darovat jiným rodinám. Používáme ty nejkvalitnější přírodní materiály a stabilní barvy. Oblečení je ve výrobním procesu vysrážené a předeprané, takže si při běžném praní drží velikost i tvar.

Výhodou našeho vaflového úpletu je jeho elasticita a odolnost. Při intenzivním nošení se může trošičku natáhnout, ale po vyprání se vrátí zpět do původního tvaru.

Každé peqne oblečení má na sobě etiketu s pokyny k údržbě. Tyto instrukce prosím dodržujte, aby vám oblečení vydrželo co nejdéle.

Objednávky odesíláme obvykle ve stejný den, nejpozději v další pracovní den. Doručení peqné zásilky očekávejte do 1 až 3 pracovních dnů.

Po odeslání objednávky obdržíte e-mail nebo SMS s odkazem na sledování zásilky.

Zboží vám bezpečně doručí Zásilkovna na výdejní místo (95 Kč) nebo kurýr na adresu domů (125 Kč). Při objednávce nad 1000 Kč za dopravu neplatíte.

Objednávku lze uhradit debetními a kreditními kartami VISA, Mastercard a AMEX, službami PayPal a Apple Pay, bankovním převodem nebo na dobírku.

V současnosti bohužel možnost osobního odběru nenabízíme, což nás mrzí. V budoucnu proto osobní odběr plánujeme zavést a určitě vás o tom budeme informovat.

Z této webové stránky je možné si objednat zboží s doručením jen do Česka.

Pro objednávky na Slovensko prosíme navštivte peqne.sk.

Pro objednávky do dalších zemí EU prosím navštivte webové stránky peqne.com.

VRÁCENÍ

Nepoškozené a neprané zboží s originálními etiketami můžete do 30 dnů vyměnit nebo vrátit.

Instrukce k vrácení zboží naleznete na stránce Vrácení a výměna zboží. Pokud potřebujete pomoci, kontaktujte nás. Rádi vám poradíme.

Při platbě kartou nebo přes PayPal vám peníze vrátíme zpět na vaši kartu nebo účet PayPal. Pokud chcete peníze vrátit na jiný účet, předem nás o tom prosím informujte. Při platbě převodem nebo na dobírku vám peníze zašleme zpět na váš bankovní účet.