Vyhledat produkt

NÁŠ PŘÍBĚH

FILOZOFIE

V peqne pro vás tvoříme pohodlné oblečení podporující v dětech jejich přirozenost. Bez potisků a obrázků, bez sezónních trendů. Pouze nadčasové designy s důrazem na přírodní materiály a zážitek z doteku látky.

Vyrábět kvalitní produkty ale nestačí. Musíme to dělat tak, abychom se svým dětem za 20 let nestyděli podívat do očí, protože jsme se nezodpovědně chovali k naší planetě.

Módní průmysl je totiž jedním z největších znečišťovatelů životního prostředí. Zatěžuje přírodu a vytváří problémy, které budou muset řešit naše děti. Děláme tedy vše proto, abychom tento dopad minimalizovali.

V peqne také víme, že oblečení je vašim dětem nejblíže – dotýká se jejich pokožky 24 hodin denně. Proto používáme jen ty nejkvalitnější přírodní materiály, které jsou přirozeně hypoalergenní a k pokožce citlivé.

UDRŽITELNOST

Spolupracujeme pouze s partnery sdílejícími naši vizi čistějšího módního průmyslu – neustále snižují svoji uhlíkovou stopu, recyklují použité materiály a využívají obnovitelné zdroje energie. Produkty pro vás šijí a látky pletou mistři svého řemesla, kteří jsou za svou práci férově ohodnoceni.

Certifikace GOTS, OEKO-TEX a BSCI zaručuje ekologickou a etickou výrobu vašeho oblečení. Vyrábíme si vlastní látky a díky kontrole nad výrobou tak garantujeme transparentní původ produktů.

Naše organická bavlna spotřebuje podstatně méně vody než ta běžná, je pěstována bez pesticidů a barvena bez agresivní chemie. Je šetrná k půdě, ve které roste, k lidem, kteří ji pěstují, i k dětem, které ji nosí.

BUDOUCNOST

Tvoříme pro vás oblečení, které dlouho vydrží. Proto bychom vás chtěli požádat, abyste ho po vynošení předali dál –⁠ rodině, přátelům nebo lidem v nouzi.

Máme před sebou dlouhou cestu. Neustále se snažíme být zodpovědnější. Vzdělávat sebe i jiné. Být součástí komunity a pomáhat si. Je to jediný způsob, jak zajistit dětem na Zemi lepší budoucnost.

Věříme, že se nám společně s vámi podaří posunout svět o krůček blíže k udržitelnosti. Že naší troškou peqne přispějeme nejen dnes ke zdraví a pohodlí vašich dětí, ale i k jejich lepšímu životu v budoucnosti.

Lucie a Veronika,
zakladatelky peqne